STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia Ogólna

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Twój uśmiech jest jednym z Twoich największych atutów.

Specjalnością kliniki jest tworzenie pięknych, olśniewających uśmiechów, które mogą zmienić wygląd i pozytywnie wpłynąć na życie.

Piękny uśmiech może pomóc Ci zrobić świetne pierwsze wrażenie, a nawet wpłynąć na nastrój otaczających Cię ludzi. Co ważniejsze, może sprawić, że poczujesz się komfortowo i pewnie we własnej skórze, bez powstrzymywania się od szerokiego uśmiechu.

  • Doskonal swój uśmiech
  • Czuj się pewniej, gdy się uśmiechasz
  • Śmiej się częściej
  • Poczuj się odważniej w kontaktach zawodowych i społecznych

Stomatologia estetyczna to przestrzeń, gdzie nasza klinika wyróżnia się innowacyjnym podejściem, nowoczesną technologią, wysokim poziomem jakości usług, do czego przekonali się Pacjenci odwiedzający klinikę z Polski i za granicy.

Bez względu na obecny stan Twojego uśmiechu i tego czy chcesz dokonać drobnych poprawek, czy też radykalnie zmienić wygląd swoich zębów, stomatologia estetyczna jest najlepszą opcją, aby osiągnąć oczekiwany wygląd.

Estetyczna korekta uśmiechu może wiązać się z subtelnymi zmianami – odcienia, rozmiaru, kształtu zębów lub z kompleksowym leczeniem implantologiczno-protetycznym.

Licówka Camouflage by Dr Jan Dethloff – estetyczna natychmiastowa odbudowa zębów

Estetyczna odbudowa uśmiechu w jeden dzień jest możliwa dzięki licówce autorstwa Dr Jana Dethloff służącej do natychmiastowej odbudowy zęba mogąc zmienić jego kolor i kształt.

Licówka pozwala na maskowanie niedoskonałości takich jak: ubytki zębowe, ukruszenia, a także odbudowy zębów po urazach mechanicznych lub odbudowy startych zębów oraz do maskowania plam oraz silnie przebarwionych lub ciemnych zębów.

Materiał pozwala na piękną i funkcjonalną nieinwazyjną i bezbolesną odbudowę zębów bez szlifowania szkliwa, możliwą nawet podczas leczenia ortodontycznego.

Materiał Camouflage może zastąpić Bonding, szczególnie przy ciemnych zębach z uwagi na możliwość położenia cieńszej warstwy materiału.

*Camouflage uzyskujemy poprzez bezpośrednie położenie na zębach i wymodelowanie go do oczekiwanego kształtu, bez potrzeby udziału pracowni protetycznej.

Bonding

Bonding to metoda służąca do estetycznej i funkcjonalnej odbudowy zębów, pozwalająca w krótkim czasie na całkowitą przemianę uśmiechu. Została stworzona w technologii nanokompozytowej, często nie wymagając szlifowania zębów. Jest całkowicie bezbolesna i minimalnie inwazyjna.

Metoda Bondingu służy do maskowania niedoskonałości takich jak: odbudowa startych zębów a także do skorygowania niewielkich nieprawidłowości w zakresie ustawieniu zębów w łuku zębowym. Technologia pozwala na zmianę koloru i kształtu zębów.

*Bonding uzyskujemy na bazie szablonu wykonanego w pracowni protetycznej.

Licówki ceramiczne i ceramiczno-kompozytowe Non-Prep

Licówki, korony, overlaye (nakłady) ceramiczne lub ceramiczno kompozytowe w technologii niewymagającej szlifowania naszych zębów. Wykonywanie ich wymaga ogromnych umiejętności zarówno od lekarza, jak i od specjalistów techniki dentystycznej.

Ultracienkie licówki czy overlaye pozwalają na odbudowę nie tylko pięknego uśmiechu, ale też na odzyskanie młodzieńczego wyglądu i funkcji zwarcia.

Projektowanie i odbudowa uśmiechu

Projektowanie uśmiechu polega na skomponowaniu swojej wizji nowego uśmiechu.

Na wstępnie słuchamy pacjentów i ich oczekiwań, by w kolejnym kroku pomóc im odnaleźć wizję korzystając z poglądowych projektów z galerii uśmiechów. Na następnym etapie wykonując projekt uwzględniamy w nim prawidłową funkcję żucia, rysy twarzy, stan dziąseł i dotychczasowe leczenie. Planując estetyczny uśmiech, nie zapominamy o odbudowie utraconych tkanek zęba, startych czy ukruszonych powierzchni lub uzupełnienie braków zębowych. Na końcu dobieramy detale do estetycznej odbudowy zębów, jak i dopasowujemy linię dziąseł tak, aby cały projekt był dopasowany w każdym aspekcie.

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to przede wszystkim jasny blask zębów. Ich rozjaśnianie i wybielanie zapewnia nam profesjonalny system laserowego wybielania zębów, stosowany podczas jednej wizyty. Dodatkowo nasi pacjenci otrzymują zestaw nakładek wraz z kosmetykami do wybielania dodatkowego zębów metodą domową.

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów stosujemy preparaty renomowanych firm, posiadające atesty biozgodności i bezpieczeństwa medycznego, stosowane tylko po przeglądzie lekarskim i zabiegu higieny, dystrybuowane wyłącznie do gabinetów stomatologicznych.

Plastyka dziąseł

Plastyka dziąseł to specjalistyczny zabieg periodontologiczno-chirurgiczny wykonywany w przypadku nieodpowiedniego, niesymetrycznego kształtu dziąseł (np. przerost dziąsła) po przebytych stanach zapalnych lub ich cofnięcia się (recesji dziąseł) w przebiegu takich chorób jak parodontoza lub nieprawidłowe zaciskanie zębów.

Zabieg może być również stosowany przy występowaniu uśmiechu dziąsłowego.

Likwidacja tzw. Gummy Smile służy do  przywrócenia estetycznej równowagi dziąsłowo – zębowej i uzyskania pięknego estetycznego uśmiechu.

Leczenie jest wykonywane w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesne. Dodatkowo stosujemy techniki laserowe w zabiegach chirurgicznych i nieinwazyjnym niwelowaniu stanów zapalnych oraz pozwalające na osiąganie spektakularnych efektów leczniczych w krótkim czasie dzięki biostymulacji.

Depigmentacja dziąseł

Szczególnie u osób palących może dojść do przebarwień melanocytowych  dziąsła powstających wskutek gromadzenia się melaniny, co jest związane ze stymulacją melanocytów przez dym papierosowy. Usuwanie przebarwień przy pomocy technik laserowych jest szybkim i skutecznym sposobem na leczenie defektów estetycznych błony śluzowej jamy ustnej u palaczy. Fizjologiczna pigmentacja dziąseł (PGP) często towarzyszy osobom z uśmiechem dziąsłowym podobnie jak naturalne przebarwienia dziąseł u osób o różnej karnacji. Staramy się sprostać oczekiwaniom pacjentów poprzez stosowanie odpowiednich technik w celu uzyskania upragnionego uśmiechu.